ნორვეგიულმა ტექნოლოგიურმა კომპანია WiV Technology-იმ ღვინის ინდუსტრიაზე მიბმული კრიპტოვალუტა გამოუშვა. კომპანიის ინფორმაციით, 31 აგვისტოს მომხდარ ემისიაზე ახალი კრიპტოვალუტა გაიყიდა.
კომპანიის ინფორმაციით, თბილისში სექტემბრის ბოლოს ღვინის კონსორციუმი დაფუძნდება და თანამშრომლობის მსურველ ქართულ კომპანიებს შეეძლებათ გააკეთონ განაცხადი და მიიღონ ინფორმაცია ამ მისამართზე: https://www.wiv.io/contact/.
განსხვავებით უამრავი სხვა კრიპტოვალუტისგან, WIVA იქნება სწორედ ამ უზარმაზარი ინდუსტრიის ტოკენი, რაც მის ლიკვიდურობას, დაბალ მერყეობასა და მუდმივად მზარდ ფასს უზრუნველყოფს. ხვალიდან ყველას შეეძლება შეიძინოს "ღვინის ბიტკოინი" - WIVA ტოკენები.
"სწორედ ამ ტოკენებზე განიხილება ღვინის გლობალური გაყიდვების გადატანა, ღვინის კრიპტო 100 მილიონ დოლარიანი საინვესტიციო ფონდის შექმნა, NFT და Metaverse-ში სხვადასხვა მაღალი ხარისხის ღვინოების განთავსება, ელიტარული ღვინის მსოფლიო კლუბის შექმნა.
ღვინის ინდუსტრიებისა და მეღვინეობათა სრული ბლოკჩეინ დიჯიტალიზაცია, გაყიდვების გლობალური ბლოკჩეინ ქსელის შექმნა, რომელიც უკვე ოპერირებს პოლიგონზე და 500 000 -ზე მეტი უნიკალური საფულეა (ვოლეტი) რეგისტრირებული. მხოლოდ WIVA ტოკენების შესყიდვით იქნება შესაძლებელი გლობალურ ღვინის კონსორციუმში, დეცენტრალიზებულ ავტონომიურ ორგანიზაციაში, მეღვინეობათა გაწევრიანება. WIVA ამავე დროს არის მმართველობითი ტოკენი, რაც ნიშნავს, რომ მისი მფლობელი ხდება კონსორციუმის მეწილე და მმართველი ერთდროულად.
დღეიდან, WIVA ტოკენები ელის ინვესტორებს, ტრეიდერებსა და მეღვინეებს. ღვინის კრიპტოვალუტის შეძენა შესაძლებელია Uniswap-ზე, გონიერი კონტრაქტის მისამართი 0xA00055e6EE4D1f4169096EcB682F70cAa8c29987.
დამატებითი კითხვებისა და ინფორმაციისათვის მსურველებს შეუძლიათ შეუერთდნენ კომპანიის ფორუმს მისამართზე: https://discord.gg/znkRDJDXvr,"- ნათქვამია კომპანიის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.