ეკონომიკის სამინისტრომ დღეს პროგრამა "100 საინვესტიციო შეთავაზება ბიზნესს" ფარგლებში 90 მილიონი ლარის ღირებულების ქონება გამოიტანა საპრივატიზაციოდ.
ეკონომიკის მინისტრის, ნათია თურნავას განცხადებით, საპრივატიზაციო პაკეტში წარმოდგენილია როგორც სახელმწიფო საკუთრებაში არსებული სხვადასხვა საინვესტიციო ქონება, ასევე რამდენიმე გაჩერებული, სახელმწიფო საწარმოს წილიც.
"ამჯერად კერძო სექტორს საინვესტიციოდ მიმზიდველ 90 მილიონ ლარზე მეტი ღირებულების ქონებას, მათ შორის 54 სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწასა და 6 სახელმწიფო საწარმოს სთავაზობს. აღსანიშნავია, რომ პროგრამის ფარგლებში გასაყიდ ქონებებს შორის 89 ობიექტი 25-50% -იანი ფასდაკლებით გაიყიდება. პრივატიზების პროცესი იქნება მაქსიმალურად გამჭვირვალე და ყველასთვის ხელმისაწვდომი. მომხმარებელს ექნება შესაძლებლობა ყოველგვარი ბიუროკრატიული პროცედურების გარეშე მონაწილეობა მიიღოს ელექტრონულ აუქციონებში და მოკლე დროში გახდეს სახელმწიფო აქტივის მესაკუთრე,"- აცხადებს მინისტრი.