„სიტკბო“ სხვადასხვა ნატურალური პროდუქტისა და ტკბილეულის მწარმოებელი კომპანიაა, რომელიც ბაზარზე ერთი წელია ოპერირებს.
საწარმო სამცხე-ჯავახეთში მდებარეობს და საშრობ სივრცეს, სამრეცხაოს, დასაფასოებელ და შესაფუთ სივრცეებს აერთიანებს.
პროდუქციის რეალიზება ახალციხესა და თბილისში ხდება, „სიტკბოს“ საფირმო მაღაზიებში ბრენდის პროდუქციის გარდა პარტნიორი კომპანიების ნაწარმიც იყიდება, ამას გარდა, „სიტკბო“ სასტუმროებთან და რესტორნებთანაც თანამშრომლობს.
კომპანია სხვადასხვა მიმართულებით ჯამში 7 ადამიანს ასაქმებს და გაფართოებასთან ერთად პერსონალის რაოდენობის გაზრდასაც აპირებს.
„სიტკბოს“ დამფუძნებელი ლექსო სუარიძე bm.ge-ს უყვება, რომ კომპანიის შექმნის იდეა პანდემიის პერიოდში გაუჩნდა, მაშინ, როდესაც მსოფლიოში სიტუაცია კრიზისული იყო და თავადაც შემოსავლის გარეშე დარჩა.
„ჩვენმა საქმემ პირველი დღეების ათვლა საკმაოდ რთულ პერიოდში დაიწყო, პანდემიამ ჩემი არსებული საქმიანობების გაბანკროტება და შემოსავლის გარეშე ჩემი დარჩენა გამოიწვია, „სიტკბომდე“ რამდენიმე საქმიანობის დაწყება ვცადე, რომლებმაც არ გაამართლა, ახალი საქმის იდეა მალევე გამიჩნდა, საჭირო პირველადი ინვესტიცია საბანკო სესხით განვახორციელე, უკვე შეიძლება ითქვას, რომ საქმიანობა საკმაოდ წარმატებულია, საწარმო ჯერ პატარაა, თუმცა, განვითარებასთან ერთად, ყველა საჭირო ინვენტარს დავამატებთ და ევროსტანდარტის სრულიად აღჭურვილი საწარმო გვექნება“ - ამბობს „სიტკბოს“ დამფუძნებელი.
კომპანიას გეგმაში პროდუქციის ექსპორტზე გატანაც აქვს, რისთვისაც, ნიმუშები სხვადასხვა ქვეყანაში უკვე გააგზავნეს, ამას გარდა, „სიტკბო“ პროდუქტით ქსელურ მარკეტბშიც შევა და სარეალიზაციო ლოკაციებს ბათუმი და რუსთავიც შეემატება.