ხვალიდან მელიქიშვილზე მოძრაობა აღდგება - კალაძე
თბილისის მერის კახა კალაძის განცხადებით, 19 სექტემბრიდან მელიქიშვილის გამზირზე ტრანსპორტის მოძრაობა განახლდება.
"ამ წუთში ქვედა ფენებში გზის დაგების სამუშაოები მიმდინარეობს და ხვალ დილიდან ამ კონკრეტულ სივრცეზე ავტომობილების გადაადგილება შესაძლებელი იქნება. თანაც ორმხრივი მოძრაობა აღდგება, თუმცა ეს არ ნიშნავს რომ სამუშაოები დასრულებულია. ეს მხოლოდ ქვედა ფენებში მოქცეული ინფრასტრუქტურაა და ამის შემდეგ კიდევ ორი ფენა უნდა დაიგოს. შემდეგი იქნება საკანალიზაციო ჭის თავების წამოწევა და ასფალტის ორი ფენის დაგება.
პარალერულად ტროტუალრების მოწესრიგება და გამწვანებითი სამუშაოები მიმდინარეობს. მთლიანად შეიცვლება განათების ბოძები, ხოლო ელექტროგადამცემი ხაზები მიწის ქვემოთ იქნება ჩატანილი. კოსტავაზე ჩამსვლელი [ქუჩა] დროებით გადაიკეტება, რადგან იქაც იგივე სამუშაოების ჩატარება გვინდა. გვსურს მიწისქვეშა კომუნიკაციები მთლიანად შევცვალოთ. როგორც გითხარით ხვალიდან მელიქიშვილზე გადაადგილება ორმხირვად იქნება შესაძლებელი",- განაცხადა კალაძემ.
მელიქიშვილის ქუჩის რეაბილიტაცია თბილისის მერიამ ივნისში დაიწყო. პროექტის ღირებულება 6.4 მლნ ლარია და სამუშაოებისთვის გამოცხადებულ ტენდერში კომპანია B.M.C-მ გაიმარჯვა.