კახა კალაძე „აგროჰაბის“ მეხუთე ფილიალის გახსნის ღონისძიებას დაესწრო
დედაქალაქის მერი კახა კალაძე, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრ ლევან დავითაშვილთან ერთად, ჰიპერმარკეტ „აგროჰაბის“ მეხუთე ფილიალის გახსნის ღონისძიებას დაესწრო.
ახალი ფილიალი მტკვრის მარცხენა სანაპიროზე, ზვიად გამსახურდიას N80-ში გაიხსნა.
„ვუერთდები მილოცვებს. დარწმუნებული ვარ, აღნიშნული პროექტი წარმატებული იქნება. ეს შენობა-ნაგებობაც გამორჩეულია თავისი ვიზუალით, არქიტექტურით. მინდა, ყველას მადლობა გადავუხადო, ვინც პროექტზე მუშაობდა. ასევე, აქ გათვალისწინებულია საპარკინგე ადგილები. დღეს, როდესაც ქალაქში 600 000-ზე მეტი ავტომობილი გადაადგილდება, მოგეხსენებათ, რამდენად მნიშვნელოვანია, რომ შენობა-ნაგებობას, რომელიც ადამიანების თავშეყრის ადგილი იქნება, ჰქონდეს პარკირებისთვის შესაბამისი სივრცე. გარდა ამისა, დასაქმებული იქნება 300 ადამიანი, რაც ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი პრიორიტეტია ჩვენთვის. წარმატებას გისურვებთ თქვენს წამოწყებაში“, - განაცხადა კახა კალაძემ.
როგორც კომპანიის წარმომადგენლები აცხადებენ, წელსვე იგეგმება კიდევ ორი ფილიალის გახსნა საბურთალოს რაიონში და ქალაქ ქუთაისში.