დღეს, 12 ნოემბერს, საქართველოსა და მაკედონიის ნაკრებები ერთმანეთს ერთა ლიგის პლეი-ოფის ფინალში დაუპირისპირდებიან.
დღევანდელი შეხვედრით გადაწყდება, მიიღებს თუ არა საქართველოს ეროვნული ნაკრები ევროპის ჩემპიონატში მონაწილეობას. მატჩი 21:00 საათზე, თბილისში, „დინამო-არენაზე“ გაიმართება. თამაში კორონავირუსის პანდემიის გამო, მაყურებლების გარეშე ჩაივლის.
საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ჩრდილოეთ მაკედონიის გუნდის წინააღმდეგ ერთა ლიგის D დივიზიონის ფინალში გასამართ მატჩისწინა პრესკონფერენციაზე განაცხადა, რომ გამარჯვების იმედი აქვთ.
„დანაკლისი დიდია, თუმცა გუნდში კარგი ფეხბურთელები კიდევ გვყავს. ის 11-ეული, რომელიც მოედანზე გავა, ბოლომდე უნდა დაიხარჯოს. ეს არც ტაქტიკის, არც ტექნიკის, არამედ გულის თამაში იქნება. უნდა ვიბრძოლოთ, ერთით მეტი გოლი გავიტანოთ და ამ შემთხვევაში ვიქნებით ბედნიერები“, - განაცხადა ვლადიმერ ვაისმა.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრების ორ ფეხბურთელს, ხვიჩა კვარაცხელიასა და ლევან შენგელიას კორონავირუსი დაუდგინდათ. შესაბამისად, ისინი თამაშში მონაწილეობას ვერ მიიღებენ.
ცნობისთვის, საქართველოს ნაკრებმა თამაშის გამართვის უფლება უეფას ახალ ტურნირზე ერთა თასზე წარმატებით გამოსვლის შემდეგ მოიპოვა.