"ერთია, როცა ტროლად მუშაობ და სხვაა, როცა უნებლიეთ იქცევი ტროლად.
ცოტა ხნის წინ მოაზროვნე ადამიანი იყავი და მიზეზთა გამო, ისე გიშეშდება აზროვნება, რომ ერთ მშვენიერ დღეს, დავალებით თუ დაუვალებლად, მექანიკური თოჯინასავით იწყებ ერთი და იმავეს გამეორებას.
მგონი, მართლაც ნებაყოფლობითი ტროლების ქვეყნად ვიქეცით, რადგან განა ტროლად დეგრადირებულობა არაა, როცა რაც არ უნდა გითხრან, პასუხად მხოლოდ ესღა გაქვს: "აბა, მიშა გინდათ?"
- არ მინდა უსამართლო არჩევნებით შევსებული ერთპარტიული პარლამენტი.
აბა, მიშა გინდათ?
- არ მინდა ოლიგარქის ჯიბის, კლანური სასამართლო.
- არ მინდა, რომ ციხეში პოლიტიკური პატიმრები ისხდნენ.
- არ მინდა, რომ ოპოზიციური პარტიის ოფისს სპეც-რაზმელები არბევდნენ.
- არ მინდა, რომ საქართველო დასავლურ სივრცეს დასცილდეს და კრემლის სატელიტ-გუბერნიად იქცეს.
- არ მინდა, რომ საქართველოდან უიმედობისა და სიღარიბის გამო გარბოდეს ხალხი.
- არ მინდა, რომ პროპაგანდისტები ქვეყნისთვის სახიფათო სიყალბეს ავრცელებდნენ კრიტიკული აზრისთვის დახშული სამთავრობო ტელეარხებიდან.
- არ მინდა, რომ კიდევ უფრო მეტი ადამიანი დავკარგოთ კოვიდით და მთავრობას ვაქცინა ვერ\არ შემოქონდეს.
- არ მინდა, რომ ვიღაც შარლატანებს "16 ევროდ, 99 წლით" აძლევდნენ გიგანტური ჰესების მშენებლობის უფლებას და განადგურების საფრთხე შეექმნას რიონის ხეობას.
- არ მინდა, რომ გელათი ნადგურდებოდეს, ვარძიის ფრესკებს ანახშირებდნენ და "მეტლახს" აგებდნენ ყინწვისში...
- არ მინდა, რომ ამდენი პრობლემის პირობებში ოლიგარქმა თავისი არაფრის მცოდნე და აგრესიის წამქეზებელი პოლიტიკური მონა დანიშნოს პრემიერ-მინისტრად.
- არ მინდა, რომ კრიტიკული შეკითხვების დასმის გამო ჟურნალისტს ფიზიკურად უსწორდებოდნენ ხელისუფლების აგრესიით წაქეზებული არამზადები.
- არ მინდა მატყუარა და საშიში ოლიგარქი, რომელიც, როგორც ჩანს, ყველანაირ უმსგავსობაზეა წამსვლელი, ოღონდ კი არაფერი დაემუქროს მის ძალაუფლებას.
- არ მინდა მიშა.