დედაქალაქის მერია თბილისის ანძაზე პანორამული რესტორის გადმოსახედისა და ვიზიტორთა ცენტრის მოწყობაზე ინტერესთა გამოხატვას აცხადებს.
ამის შესახებ თბილისის მერმა კახა კალაძემ დედაქალაქის მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
„ამ პროექტის კონცეფიციის შექმნაზე გვქონდა ინტერესთა გამოხატვა გამოცხადებული და ესტონურმა კომპანია „კოკომ“ გაიმარჯვა. პროექტი შეფასდა კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის საბჭოს მიერ და გათვალისწინებულია ყველა წარმოდგენილი რეკომენდაცია. ეს პროექტი არის ჩემი წინასაარჩევნო დაპირება. რა თქმა უნდა, თბილისში გამოიძებნება საინვესტიციო ჯგუფები, ვინც ამ პროექტს განახორციელებს. აქამდე პანდემიის გამო ვერ დაიძრა ეს პროექტი. ზოგადად პანდემიამ ბევრ პროექტს შეუშალა ხელი, თუმცა, ეტაპობრივად ყველაფერს გავაკეთებთ და ყველა პროექტი განხორციელდება. დიდი იმედი მაქვს, რომ ბიზნესი დაინტერესდება ამ ინტერესთა გამოხატვით, რომელსაც ეკონომიკის სამინისტროსთან ერთად ვაცხადებთ. პირველ ეტაპზე, 6 თვის განმავლობაში, ჩატარდება ტექნიკურ ეკონომიკური კვლევა და ამ კვლევის მიხედვით წარმოდგენილი წინადადების საფუძველზე მივიღებთ გადაწყვეტილებას პროექტის განხორციელების თაობაზე. დარწმუნებული ვარ, ძალიან მაგარი პროექტი იქნება, არამხოლოდ ადგილობრივი მოსახლეობისთვის, ასევე ტურისტებისთვისაც იქნება ერთ-ერთი საუკეთესო თავშეყრის ადგილი“,- განაცხადა კალაძემ.