საქართველოში საწვავის ერთ-ერთი უმსხვილესი სარეალიზაციო ქსელის მფლობელმა “ვისოლ პეტროლიუმმა” 2021 წლის ფინანსური ანგარიში გამოაქვეყნა.
დოკუმენტის მიხედვით, “ვისოლ ჯგუფმა” შემოსავალი რეკორდული ტემპით, 177 მილიონი ლარით გაზარდა, რის შედეგადაც კომპანიის გაყიდვებმა გასულ წელს 530 მილიონ ლარს მიაღწია.
კომპანიის შემოსავლის ასეთი მატება ნავთობპროდუქტებზე ფასების ზრდამ, ასევე მომატებულმა მოთხოვნამ განაპირობეს.
2021 წლის კომპანია ექსპლუატაციას უწევდა 120 სადგურს: 117 ბენზინგასამართ სადგურს (მათგან 77 კომპანიის კუთვნილს, 39 იჯარით აღებულს და 1 შვილობილისგან იჯარით აღებულს), რომელთაგან 10 არის კომბინირებული ბენზინის და გაზის სადგური, ხოლო 3 - მხოლოდ გაზგასამართი სადგური,”- ნათქვამია “ვისოლ ჯგუფის” ფინანსური ანგარიშში.
კომპანიის ფინანსურ ანგარიშში წარმოდგენილია კონკრეტული სეგმენტების მიხედვით მიღებული შემოსავალი, მაგალითად საწვავის რეალიზაციამ 456 მილიონი ლარი შეადგინა, ავტოგაზმა 10 მილიონი, ხოლო სხვა საოპერაციო შემოსავალმა 64 მილიონი ლარი.