♈ ვერძი (21 მარტი - 19 აპრილი)
დღეს ისეთი შეგრძნება გაქვს, თითქოს მთელი სამყარო შენს წინააღმდეგ მოქმედებს, მაგრამ სინამდვილეში, უბრალოდ ცუდად გეძინა. ოჯახში რაღაც გაუგებრობაა – ან ვიღაცას შენი მოთმინების გამოცდა უნდა. სამსახურში ნერვები არ მოიშალო, საქმე სწრაფად გაივლის. ბიზნესში ფრთხილად – ზოგიერთი შეთავაზება ზედმეტად კარგი ჩანს, რომ სიმართლე იყოს. სიყვარულში ცოტა მეტი თავშეკავება აჯობებს – ზედმეტი ემოციები არავის არგებს.
დღეს შენს თავზე ზედმეტად დიდი პასუხისმგებლობა გაწერია, მაგრამ ვერ გააკეთებ ყველაფერს. ოჯახში ყურადღება მიაქციე უფროსებს – შეიძლება რამე ჭირდებათ, მაგრამ არ ამბობენ. სამსახურში სიჩუმე სჯობს – ზედმეტი სიტყვები საქმეს არ შველის. ბიზნესში ახალი იდეა გაგიჩნდება, მაგრამ ფული არ უნდა ჩადო, სანამ დეტალები არ გადაამოწმე. სიყვარულში ცივი გონება გჭირდება – ემოციებმა არ გაგაბრუოს.
დღეს ბევრი ლაპარაკის დღეა, მაგრამ მეტი მოსმენა მოგიწევს. ოჯახში ვიღაც ნერვებზე გაწვება, მაგრამ ღიმილით მოიგერიე. სამსახურში ყველაფერი კარგად მიდის, თუ არ დაიწყებ სხვის საქმეში ჩარევას. ბიზნესში არის ერთი კარგი შესაძლებლობა, მაგრამ ყურადღებით უნდა შეამოწმო, ვისთან მუშაობ. სიყვარულში გაწონასწორებული მოქმედება გმართებს – ზედმეტი სპონტანურობა შეიძლება ცუდად შემოგიბრუნდეს.
დღეს ნოსტალგიის ტალღა გეწვევა, მაგრამ წარსულში ჩარჩენა არ ღირს. ოჯახში მშვიდადაა, თუ თავად არ გაართულებ. სამსახურში ზედმეტი საქმე გაწვება, მაგრამ ღირს, რომ მოითმინო – შეიძლება გონივრული ბონუსიც მიიღო. ბიზნესში კონკურენტები გააქტიურდნენ, მაგრამ პანიკა საჭირო არ არის – შენს გზას მიჰყევი. სიყვარულში გამონახე დრო ურთიერთობისთვის – პარტნიორს შენი ყურადღება აკლია.
დღეს ენერგია გაქვს, მაგრამ სწორად უნდა გადაანაწილო. ოჯახში ყურადღებით იყავი – პატარა კონფლიქტები დიდ პრობლემებად არ გადააქციო. სამსახურში შანსია, რომ ახალი პროექტი დაიწყოს, მაგრამ სიფრთხილე გმართებს. ბიზნესში მოერიდე ემოციური გადაწყვეტილებების მიღებას – მხოლოდ ციფრებს ენდე. სიყვარულში ყველაფერი კარგადაა, თუ თავად არ წამოჭრი არარსებულ პრობლემებს.
დღეს სერიოზული ფიქრის დღეა – რაღაც ცვლილებები გჭირდება, მაგრამ ჯერ არ იჩქარო. ოჯახში მეტი სითბო გამოავლინე – შენს სიყვარულს ყოველთვის არ გამოხატავ, და დროა, რომ შეცვალო ეს. სამსახურში ზედმეტი პასუხისმგებლობა გაწუხებს, მაგრამ შენ ეს შეგიძლია. ბიზნესში დეტალებს მიაქციე ყურადღება – წარმატება წვრილმანებშია. სიყვარულში პირდაპირობა სასარგებლოა, მაგრამ ზედმეტად მკვეთრი ნათქვამი დაპირისპირებას გამოიწვევს.
დღეს ისეთი დღეა, როცა ოქროს შუალედი უნდა მოძებნო. ოჯახში შეიძლება უცნაური დიალოგი გაიჩაღოს – მშვიდად უპასუხე. სამსახურში ცოტა ნელა იმუშავე – სიჩქარემ შეცდომები არ მოგიტანოს. ბიზნესში ახალი პარტნიორობის შანსი ჩნდება, მაგრამ ჯერ არ იჩქარო. სიყვარულში მშვიდი საუბარი აუცილებელია – ნუ დატოვებ გაურკვევლობას.
დღეს შენზეა დამოკიდებული, როგორ განვითარდება მოვლენები. ოჯახში ცოტა დაძაბულობაა – ეცადე, რომ თავი არ აგყვეს. სამსახურში რაღაც ცვლილებები იგეგმება, მაგრამ ჯერ არაფერი ჩანს. ბიზნესში ეჭვიან კონკურენტს შეიძლება ხელი გაეშალოს – ფრთხილად იყავი. სიყვარულში ზედმეტი დრამატიზმი არ გჭირდება – ობიექტურად შეხედე ვითარებას.
დღეს სჯობს, მეტი ყურადღება მიაქციო დეტალებს, ვიდრე დიდ გეგმებს. ოჯახში სიმშვიდე და ჰარმონიაა, თუ თავად არ გააფუჭებ. სამსახურში რაღაც ახალი ინფორმაცია გამოგადგება – კარგად მოუსმინე. ბიზნესში სერიოზული წინსვლა გელოდება, მაგრამ მოთმინება გჭირდება. სიყვარულში მეტი გულწრფელობა აჯობებს – თამაშები არაფერს გამოიღებს.
დღეს გგონია, რომ ბევრი რამ შეგიძლია, მაგრამ სჯობს, ნელ-ნელა მიხვიდე მიზნამდე. ოჯახში ბევრი საქმე დაგიგროვდა – ნუ გადადებ. სამსახურში რთული საუბარი გექნება, მაგრამ საბოლოოდ შენს სასარგებლოდ შემოტრიალდება. ბიზნესში რისკიან ინვესტიციებს მოერიდე – ჯერ დრო არ არის. სიყვარულში თუ რამე გაწუხებს, პირდაპირ თქვი და არ დაგროვო.
დღეს ყველაფერი ისე არ წავა, როგორც გეგმავდი, მაგრამ ნერვიულობა გამოსავალი არ არის. ოჯახში სიმშვიდე შენს ხელშია – ნუ აჰყვები ემოციებს. სამსახურში მცირე გაუგებრობა იქნება, მაგრამ საღი აზრი გიშველის. ბიზნესში რაღაც მოულოდნელი შემოთავაზება გექნება – კარგად აწონ-დაწონე. სიყვარულში ჯობს, ცოტა მეტი მოთმინება გამოიჩინო – არავის უყვარს ზედმეტი კრიტიკა.
დღეს ნერვიულობა არ ღირს – რაც უნდა მოხდეს, მაინც მოხდება. ოჯახში შეიძლება ძველი დავალებები შეგახსენონ – მოაგვარე, სანამ გვიან არ არის. სამსახურში რაღაც ახალზე უნდა იფიქრო, მაგრამ ჯერ არ გაბედო გადამწყვეტი ნაბიჯი. ბიზნესში რაღაც შეჩერებულია, მაგრამ ეს დროებითია – ცოტა მოითმინე. სიყვარულში გახსნილობა აუცილებელია – სხვაგვარად გაუგებრობა გარდაუვალია.